Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přestupová horečka začíná, Mayers vyměněn do Toronta

20. 6. 2008

@ Jamal Mayers byl vyměněn ze St. Louis do Torontas za třetí výběr v letošním draftu. Leafs potřebovali křídelního a obětavého útočníka do třetí lajny. Bluesmani pak získali další pick v letošním draftu, kterých mají už tak velký dostatek.

@ John Anderson byl jmenován hlavním koučem Atlanty Thrashers, stalo se tak krátce po Mayersově přestupu. Anderson naposledy vedl tým Chicago Wolves, se kterým v American Hockey League dokráčel až k ligovému titulu. Spíše se sice počítalo s trenéry typu Quennevilla, Thrashers však chtěli vyzkoušet toho "neokoukaného".

@ Carolina podepsala novou čtyřletou smlouvu s obráncem Timem Gleasonem. Americký zadák odehrál v minulém ročníku 80 zápasů, ve kterých si připsal 19 bodů a 1. července se měl stát volným hráčem s omezením. Jeho struktura platů je následující: 08/09: $2 mil., 09/10: $2.5 mil., 10/11: $3 mil. a 11/12: $3.5 milionu dolarů.

@ V tentýž den získali Hurikání práva na bitkaře Darcy Hordichuka z Nashvillu, který odehrál v minulé sezóně pouhých 45 zápasů a připsal si na svoje poměry jen 60 trestných minut. Jako protihodnota stačil Nashvillu pátý výběr v roce 2009 (pokud Hordichuk podepíše s Carolinaou smlouvu) nebo pátý výběr v roce 2010 (pokud Hordichuk nepodepíše s Canes smlouvu). Tento kanadský útočník se má prvního července stát volným hráčem bez omezení a pokud s ním Hurricanes nepodepíší smlouvu, odejde bez náhrady.

@ český útočník Václav Prospal byl ve středu vyměněn z Philadelphie do Tampy Bay a do stejného týmu se tak vrací již potřetí za sebou. Flyers za něj získali sedmou volbu v letošní draftu a případnou čtvrtou volbu v roce 2009 pokud Prospal podepíše novou smlovu s Tampou. Českobudějovický odchovanec se má totiž prvního července stát volným hráčem bez omezení a v případě, že se s Blesky nedohodne na nové smlouvě bude moci odejít do jakéhokoliv týmu. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář